Povedený start. Procházka ovšem viděl ve hře fotbalistů Bystřice řadu nedostatků


Zisk důležitých tří bodů, ale jejich hra měla k ideálu daleko. Tak by se dala ve stručnosti zhodnotit výhra 2:1, kterou v sobotním prvním jarním kole krajského přeboru dosáhli fotbalisté Bystřice nad Pernštejnem proti Rapoticím. "Věřím, že se budeme lepšit," usmíval se trenér Bystřice Pavel Procházka, který tak zažil úspěšnou mistrovskou premiéru.


Dobře si ale uvědomoval, že ve výkonu jeho oveček bylo až příliš okének. "Získali jsme tři body, s tím jsme velice spokojení. Hra však nebyla úplně ideální, což bylo dané i složením sestavy, protože máme řadu absencí," neskrýval Procházka.

Navíc sobotní zápas byl první zkušeností bystřického týmu s přírodní trávou v tomto roce. "Do soboty jsme neměli možnost na ní ani trénovat, to nás také trošku poznamenalo. I proto věřím, že to od nás bude v dalších týdnech lepší," doufal.

Přitom horší vstup do utkání si Bystřice sotva mohla přát. Po fatální chybě v defenzivě domácí Rapoticím po chvíli hry doslova darovali vedení. "Byl jsem naštvaný, navíc hned nato si nechal dát nesmyslnou žlutou kartu Vařejka, to mě kapku vytočilo. Ale na druhou stranu pořád byla spousta času vývoj zápasu zvrátit," poznamenal.

A stalo se, ještě do poločasové přestávky celek ze Žďárska otočil z 0:1 na 2:1. "To bylo důležité, že se nám povedl obrat ještě v první půli. Jsem rád, že se povedlo přemluvit starší kluky, aby přišli a týmu pomohli. Přitom Zdeněk Sklenář byl poprvé na tréninku až v pátek před zápasem, Šponar pak dokonce netrénoval ani jednou. Oba však mají neocenitelné zkušenosti z divize," ocenil.

V průběhu utkání se bystřický lodivod hodně často rozčiloval nad lehkomyslnými ztrátami balonů svého celku, hlavně u mladších hráčů. "To musíme dostat pryč, vymýtit. Ti mladí hráči jsou takhle naučení z béčka, kde mají hodně místa a vymýšlí různé patičky a podobně," všiml si.

Po pauze sobotního duelu už žádná branka nepadla, přitom šancí bylo na obou stranách požehnaně. "Pro oko diváka to musel být atraktivní zápas. Několikrát jsme mohli rozhodnout, na druhé straně jsme ale párkrát vykopávali balon z brankové čáry," zdůraznil.

I přes výhru Bystřice zůstala dál na předposledním místě tabulky. Úspěšný start by ovšem měl mužstvo povzbudit. "Start nám vyšel, teď bude hodně záležet na tom, jak bude probíhat uzdravování marodů. Proti soupeřům jako jsou Okříšky nebo Třebíč, které jsem v sobotu viděl, budeme ale muset hrát jinak. Takhle otevřený fotbal bychom s nim hrát nemohli," dodal Procházka.  

Zdroj: Žďárský deník